Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Giresun Mavigöl Kuzalan şelalesi Ordu teleferik

mavigöl

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
0 (kişi başı)
Share this: GirişMavigöl Mavigöl Kuzalan şelalesi Ordu Boztepe Teleferik  
Günübirlik
400

Mavigöl

Mavigöl

Kuzalan şelalesi

Ordu

Boztepe

Teleferik

 

Saat  08:00’da Turolog turizm önünden hareket ediyoruz ve Giresun Mavigölde il molamızı veriyoruz, mavigöle etrafında fotoğraflarımızı çekildikten sonra 

Kuzalan şelalesi doğru yola çıkıyoruz ve doğa harikası olan şelalede mola vererek çevresini geziyoruz. Kuzalan şelalesinden  hareket ederek Ordu iline yaklaştığımız zaman öğlen yemeği için mola veriyoruz. Denize karşı yemeğimizi yedikten sonra Ordu’ya doğru hareket ediyoruz ve sahil kısmında teleferiklerin olduğu kısma geçiyoruz. Teleferikleri kullanarak Boztepeye çıkıyoruz ve serbest zamanımızda Boztepeyi geziyoruz ve bir birinden güzel fotoğraflarımızı çekiyoruz. Serbest zamanımızın ardından teleferikle sahile iniyoruz ve  geri dönüş yapıyoruz. 

 

Mavigöl: 1800 metre devam eden traverten ve şelalesi ile dikkati çekiyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğine sahip Mavi Göl’de özellikle belirli aylarda turkuaz rengine bürünen su, ziyaretçileri hayran bırakıyor. Büyüklü küçüklü 3 gölden oluşan, halk arasında ‘Sodalı Göl’ diye adlandırılan Mavi Göl’ün suyu, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz rengi alıyor.

 

Kuzalan şelalesi: Giresun’a 45 km, Dereli İlçesine 13 km mesafededir.Alancık Köyü Kuzalan Mahallesinde bulunur. En yüksek noktası 1800mt yükseklikteki Dikoluk Pınarı ve Marazlı Tepesidir.482 hektar alana sahiptir. Kuzalan Şelalesi, Mağaralar, anıt ağaçlar,tarihi değirmenler gibi zengin güzelliklerinin yanında pek çok canlı çeşitliliğine , farklı bir ekosisteme ev sahipliği yapmaktadır.60 farklı familyaya ait 129 bitki türü, 36 familyaya ait 105 kuş türü de tabiat parkı içinde yer almaktadır. Ayrıca; tarihi güzelliklerden Manastırlar, Kaleler, Kemer Köprülerde göze çarpar. Tabiat Yürüyüşü, foto safari, bisiklet safari, atv, kaya tırmanışı,olta balıkçılığı, kuş gözlemciliği yapılabilmektedir.

 

+90 xxx xx xx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir