Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

3 gece 4 gün Pokut yaylası Konaklamalı

previous arrow
next arrow

Slider
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
-
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Share this: Giriş1.Gün: Trabzon havalimanı, Rize, Çamlıhemşin, Fırtına vadisi, Çinçiva, Pokut yaylası, Sal yaylası Konaklama: Pokut yaylası dağevi   2.Gün: Gito yaylası, Badara yaylası, Zilkale, Palovit şelalesi, Şimşir ormanı, Gito yaylası, Badara yaylası   Konaklama: Ayder yaylası   3.Gün: Ayder yaylası,tar deresi, Bulut şelalesi,Avusor yaylası, Huser yaylası gün batımı   Konaklama: Ayder yaylası   4.Gün:Artvin...
3 gece 4 gün
1400

1.Gün: Trabzon havalimanı, Rize, Çamlıhemşin, Fırtına vadisi, Çinçiva, Pokut yaylası, Sal yaylası

Konaklama: Pokut yaylası dağevi

 

2.Gün: Gito yaylası, Badara yaylası, Zilkale, Palovit şelalesi, Şimşir ormanı, Gito yaylası, Badara yaylası

 

Konaklama: Ayder yaylası

 

3.Gün: Ayder yaylası,tar deresi, Bulut şelalesi,Avusor yaylası, Huser yaylası gün batımı

 

Konaklama: Ayder yaylası

 

4.Gün:Artvin Borçka Karagöl, Zipline veya Rafting, Çeçeva köyü, Rize bezleri, Sürmene bıçakçısı, Trabzon havalimanı

 

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama, program akışı konusunda ve konaklama yeri değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Nisan ve Mayıs ayı turlarında Huser Yaylası ve Avusor yaylası yolların kapalı olmasından dolayı programımıza dahil değildir.

 

1.GÜN: TRABZON HAVALİMANI – ÇAMLIHEMŞİN – ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) – POKUT YAYLASI – SAL YAYLASI 

 

Değerli konuklarımız; sizleri güler yüzlü personelimiz eşliğinde Saat 09:00’da Trabzon’da karşılıyor ve 3 gün sürecek Karadeniz’de yayla zamanı Turumuza başlıyoruz. Karadeniz sahil şeridini takip ederek Rize merkez, Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden geçerek cennet diyarı Fırtına Vadisine giriyoruz. Karşımıza Kaçkar Dağlarının muhteşem manzarasını alıp; fırtına deresi boyunca süzülerek ilerlerken  Çamlıhemşin’e doğru yol alıyoruz. İlçe merkezinde kısa bir ihtiyaç molasından sonra Çat vadisine giriyoruz.

Karadeniz dizilerinin çekildiği, bozulmamış yapısıyla ünlü Şenyuva (Çinçiva)’yı ziyaret ediyoruz. Burada Şenyuva köprüsünde fotoğraf çektirerek anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra, Pokut yaylasına doğru tırmanmaya başlıyoruz. Yaklaşık 13 Km ve bir saat on dakikalık bir yolculuktan sonra Pokut Yaylasına varıyoruz.

Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir hemşin yaylası olan Pokut Yaylası rakımı 2050 metredir. Yaylaya çıkınca bir tarafımızda Çat Vadisi, Amlakit ve Hazindağ yaylaları bir tarafımızda ise Gito yaylası, Badara yaylası karşımızda kalıyor. Muhteşem güzelliğiyle göz dolduran Pokut Yaylasında öğlen yemeğimizi aldıktan sonra orman içerisinde patika yoldan yaklaşık 25 dakikalık bir yürüyüşten sonra Sal Yaylasına varacağız. Sal Yaylasında ahşap yayla evlerinin arasında çobanlarla, koyunlarla yayla kültürünü yaşadıktan sonra tekrar Pokut Yaylasına geçip konaklama yapacağımız dağ evimize yerleşiyoruz. 

 

Konaklama: Pokut yaylası dağ evi

Yürüyüş: 20 dk Kolay 

 

2.GÜN: ÇAT VADİSİ – GİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI – ŞİMŞİR ORMANLARI – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ

Değerli konuklarımız; Yayla pansiyonumuzda sabah erkenden kahvaltımızı yaptıktan sonra hüzünlü bir şekilde yaylayı terk ediyoruz. Aracımızla 12 km. ormanlık yayla yolundan iniş yapıyoruz ve tekrar Şenyuva’ya iniyoruz.  Yönümüzü Zil kaleye (kale-i zir) çeviriyoruz. Kesin olmasa da 5,6,yy dayanan tarihi ile Bizans kalesi olan ve Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilen kalemizi tekrardan fetih edeceksiniz. 15 dakikalık yolculuğumuzun ardından kaleye varıyoruz. Kalenin en güzel açısı olan karşı tarafında durup fotoğraf molası veriyoruz ve kale gezisi için tekrardan aracımıza binip ön tarafına geliyoruz.

Kale gezisinin ardından yerden yüksekliği 15 metre  bölgemizin en yüksek debisine sahip olan Palovit Şelalesine gidiyoruz. Şelale gezimizi de yaptıktan sonra yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuğumuzun ardından karşınızda şimşir ormanları olacak: Şimşir, değerli bir ağaç olarak çeşitli bölgelerde yetişiyor elbette ama anıt orman olarak dünyada yalnızca Fırtına Vadisi’nde bulunuyor. Şimşir genelde çalı zannediliyor ancak anıtsal ağaç niteliğinde olanları var. Şimşir ormanı gezimizi tamamladıktan sonra yola çıkarak endemik Gito Yaylasına geçiyoruz. Yaylamızda öğle yemeği aldıktan sonra yaylamızı gezmeye başlayabilirsiniz. 2100 metrede olan yaylamızda manzaranız Kaçkar dağları, Tatos dağları, altıparmak dağları hepsi gözümüzün önünde olacak. Hava açıksa hepsini görme şansımız var ama kapalıysa dağlar yine orada olacak ama bir başka sefere görebileceğiz.  Gito yaylasını gezdikten sonra yarım saatlik yolculuğun ardından Badara yaylasına geçiyoruz (isteğe göre ) bu yaylamızda gezdikten sonra tekrardan Çat vadisine iniyoruz ve konaklama için Ayder Yaylasına geçiyoruz.

 

Konaklama: Gito yaylası

3.GÜN: HUSER YAYLASI GÜN BATIMI – TAR DERESİ- BULUT ŞELALESİ- AVUSOR YAYLASI

 

Ayder yaylasında bulunan otelimizde yaptığımız kahvaltımızdan sonra bugünki rotamız ilk olarak hala vadisindeki Tar Deresi Bulut Şelalesi. 40 dakika yürüme mesafesindeki yürüme parkurumuzda keyifli orman içinde gezinti yapacağız. Doğada çeşitli bitki ve hayvanları burada görebilirsiniz.

Ardından şelalemizde isteyenler yüzebilir. Mayolarınız yanınızda olsun. Sonrasında dönüşe geçip Avusor Yaylasında öğlen yemeğimizi yiyoruz. Son olarak bugün bulutların ülkesi Huser Yaylasına çıkıyoruz. Ayaklarımızın altında Palakçur Yaylası, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindağ ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz.
 
Ortalama rakım 2500 mt. Manzaranız havada uçan uçaklar ve deniz 🙂 Uçaklara el sallayabilirsiniz. Tulum eşliğinde Muhtesem manzara sizleri bekliyor. Eşsiz manzaralar eşliğinde bol bol selfie çekmekten kendinizi alamayacsınız. Yayla gezimizden sonra gün batımını da fotoğrafladıktan sonra Konaklama yapacağımız Ayder yaylasında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde….

 

Konaklama: Ayder yaylası

Yürüyüş: 40 dk orta derece

 

4.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, ZİPLİNE VEYA RAFTİNG , ÇEÇEVA KÖYÜ, RİZE BEZLERİ, SÜRMENE BIÇAKÇISI, TRABOZON HAVALİMANI

Değerli konuklarımız; otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı ardından hareket ediyoruz. Fırtına vadisinden devam ederek sırasıyla Ardeşen, Fındıklı, Arhavi ve Hopa ilçelerini takip ederek can kurtaran tünellerini geçiyoruz ve Borçka merkeze geliyoruz. Borçka girişinde  10 dakika ihtiyaç molası verdikten sonra yolumuza devam ediyoruz.

 

Borçka şehir merkezini geçerek Çoruh nehrini takip ediyor,toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka şehir merkezine 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yüzyıl başlarında, bugünkü ‘’Klaskur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili KARAGÖL’e ulaşıyoruz.

Anılarınızda yer alacak muhteşem kareler çekebileceğiniz ortam olup her adımınızda cennet mekanın huzurunu yaşayacaksınız. Borçka Karagöl turumuzu sonlandırıp Çeçeva’ya hareket ediyoruz. Rize merkezde hediyelik Rize Bezi ve Çaykur Organik Çay alışverişinden sonra 20:00 – 21:00 civarı turumuzu sonlandırıp siz değerli konuklarımızı Trabzon havalimanına götürerek hüzünlü bir şekilde bir sonra ki turumuzda ağırlamak üzere uğurluyoruz.

+90 xxx xx xx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir