Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

3 Gece 4 Gün Pokut Yaylası & Gito Yaylası Konaklamalı Tur

previous arrow
next arrow

previous arrownext arrow

Slider
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
-
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Share this: Giriş1.Gün: Trabzon havalimanı, Rize, Çamlıhemşin, Fırtına vadisi,Rafting veya zipline,  Çinçiva, Teleferik, Pokut yaylası, Sal yaylası Konaklama: Pokut yaylası dağevi   2.Gün: Gito yaylası, Badara yaylası, Zilkale, Palovit şelalesi, Şimşir ormanı, Gito yaylası, Badara yaylası   Konaklama: Gito yaylası dağevi   3.Gün: Elevit yaylası, Çat , Ayder yaylası, Avusor yaylası, Huser yaylası gün batımı...
3 gece 4 gün
1.500

1.Gün: Trabzon havalimanı, Rize, Çamlıhemşin, Fırtına vadisi,Rafting veya zipline,  Çinçiva, Teleferik, Pokut yaylası, Sal yaylası

Konaklama: Pokut yaylası dağevi

 

2.Gün: Gito yaylası, Badara yaylası, Zilkale, Palovit şelalesi, Şimşir ormanı, Gito yaylası, Badara yaylası

 

Konaklama: Gito yaylası dağevi

 

3.Gün: Elevit yaylası, Çat , Ayder yaylası, Avusor yaylası, Huser yaylası gün batımı

 

Konaklama: Ayder yaylası veya köy evi

 

4.Gün: Tar deresi bulut şelalesi, Çeçeva Çay bahçesi veya dağmaran Trabzon havalimanı

 

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama, program akışı konusunda ve konaklama yeri değişikliği yapma hakkına sahiptir.

1.GÜN: TRABZON HAVALİMANI – ÇAMLIHEMŞİN -FIRTINA VADİSİ- ZİPLİNE VEYA RAFTİNG– ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) – POKUT YAYLASI – SAL YAYLASI 

 

Değerli konuklarımız; sizleri güler yüzlü personelimiz eşliğinde Saat 09:00’da Trabzon’da karşılıyor ve 3 gün sürecek Karadeniz’de yayla zamanı Turumuza başlıyoruz. Karadeniz sahil şeridini takip ederek Rize merkez, Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden geçerek cennet diyarı Fırtına Vadisine giriyoruz. Karşımıza Kaçkar Dağlarının muhteşem manzarasını alıp; fırtına deresi boyunca süzülerek ilerlerken  Çamlıhemşin’e doğru yol alıyoruz. İlçe merkezinde kısa bir ihtiyaç molasından sonra Çat vadisine giriyoruz.

Karadeniz dizilerinin çekildiği, bozulmamış yapısıyla ünlü Şenyuva (Çinçiva)’yı ziyaret ediyoruz. Burada Şenyuva köprüsünde fotoğraf çektirerek anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra, Pokut yaylasına doğru tırmanmaya başlıyoruz. Yaklaşık 13 Km ve bir saat on dakikalık bir yolculuktan sonra Pokut Yaylasına varıyoruz.

Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir hemşin yaylası olan Pokut Yaylası rakımı 2050 metredir. Yaylaya çıkınca bir tarafımızda Çat Vadisi, Amlakit ve Hazindağ yaylaları bir tarafımızda ise Gito yaylası, Badara yaylası karşımızda kalıyor. Muhteşem güzelliğiyle göz dolduran Pokut Yaylasında öğlen yemeğimizi aldıktan sonra orman içerisinde patika yoldan yaklaşık 25 dakikalık bir yürüyüşten sonra Sal Yaylasına varacağız. Sal Yaylasında ahşap yayla evlerinin arasında çobanlarla, koyunlarla yayla kültürünü yaşadıktan sonra tekrar Pokut Yaylasına geçip konaklama yapacağımız dağ evimize yerleşiyoruz. 

 

Konaklama: Pokut yaylası dağ evi

Yürüyüş: 20 dk Kolay 

 

2.GÜN: ÇAT VADİSİ – GİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI – ŞİMŞİR ORMANLARI – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ

Değerli konuklarımız; Yayla pansiyonumuzda sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra hüzünlü bir şekilde yaylayı terk ediyoruz. Aracımızla 12 km. ormanlık yayla yolundan iniş yapıyoruz ve tekrar Şenyuva’ya iniyoruz.  Yönümüzü Zil kaleye (kale-i zir) çeviriyoruz. Kesin olmasa da 5,6,yy dayanan tarihi ile Bizans kalesi olan ve Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilen kalemizi tekrardan fetih edeceksiniz. 15 dakikalık yolculuğumuzun ardından kaleye varıyoruz. Kalenin en güzel açısı olan karşı tarafında durup fotoğraf molası veriyoruz ve kale gezisi için tekrardan aracımıza binip ön tarafına geliyoruz.

Kale gezisinin ardından yerden yüksekliği 15 metre  bölgemizin en yüksek debisine sahip olan Palovit Şelalesine gidiyoruz. Şelale gezimizi de yaptıktan sonra yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuğumuzun ardından karşınızda şimşir ormanları olacak: Şimşir, değerli bir ağaç olarak çeşitli bölgelerde yetişiyor elbette ama anıt orman olarak dünyada yalnızca Fırtına Vadisi’nde bulunuyor. Şimşir genelde çalı zannediliyor ancak anıtsal ağaç niteliğinde olanları var. Şimşir ormanı gezimizi tamamladıktan sonra yola çıkarak endemik Gito Yaylasına geçiyoruz. Yaylamızda öğle yemeği aldıktan sonra yaylamızı gezmeye başlayabilirsiniz. 2100 metrede olan yaylamızda manzaranız Kaçkar dağları, Tatos dağları, altıparmak dağları hepsi gözümüzün önünde olacak. Hava açıksa hepsini görme şansımız var ama kapalıysa dağlar yine orada olacak ama bir başka sefere görebileceğiz.  Gito yaylasını gezdikten sonra yarım saatlik yolculuğun ardından Badara yaylasına geçiyoruz (isteğe göre ) bu yaylamızda gezdikten sonra tekrardan Çat vadisine iniyoruz ve konaklama için Ayder Yaylasına geçiyoruz.

 

Konaklama: Gito yaylası

3.GÜN: HUSER YAYLASI GÜN BATIMI – ELEVİT YAYLASI, ÇAT SEYİR TEPESİ- AVUSOR YAYLASI

 

Gito yaylasında bulunan otelimizde yaptığımız kahvaltımızdan sonra bugünki rotamız ilk olarak 1800 rakımlı Elevit yaylasına çıkıyoruz. 

Ardından Çat köyü seyir tepesine çıkıyoruz ve ayderyaylasından geçerek  bulutların ülkesi Huser Yaylasına çıkıyoruz. Ayaklarımızın altında Palakçur Yaylası, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindağ ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz.
 
Ortalama rakım 2500 mt. Manzaranız havada uçan uçaklar ve deniz 🙂 Uçaklara el sallayabilirsiniz. Tulum eşliğinde Muhtesem manzara sizleri bekliyor. Eşsiz manzaralar eşliğinde bol bol selfie çekmekten kendinizi alamayacsınız. Yayla gezimizden sonra gün batımını da fotoğrafladıktan sonra Konaklama yapacağımız Ayder yaylasında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde….

 

Konaklama: Ayder yaylası veya Köy evi

Yürüyüş: 40 dk orta derece

 

4.GÜN:Tar deresi bulut şelalesi, Çeçeva Çay bahçesi veya dağmaran Trabzon havalimanı

 

Pokut yaylası manzaralı ve ahşap yayla evi konaklama yerimiz;

 

       

 

Gito yaylası manzaralı ve ahşap yayla evi konaklama yerimiz;

 

 

 

Köyevi veya Ayder yaylası manzaralı  konaklama yerimiz;

 

Eğlence dolu anlar;

 

 

Ücrete dahil olan hizmetler; 

Rehberlik Hizmeti,

 Konaklama,

Ulaşım,

3 Sabah kahvaltısı,

3 Akşam yemeği,

Türsab zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetler; 

Trabzon’a ulaşım,

 İlk gün kahvaltı,

 Son gün akşam yemeği,

 öğle yemekleri, 

Müze ve ören yeri girişleri,

extra içecekler

 

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama, program akışı konusunda ve konaklama yeri değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir